Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Aktualności
Wymiana opon na letnie w Bochni Gerex

Wymiana opon na letnie. Kiedy sezonowa wymiana opon?

To pytanie kierowcy zadają sobie co roku. Wymiana opon na letnie – kiedy najlepiej to zrobić? Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Istnieje kilka czynników, na podstawie których można określić, czy jest już odpowiedni czas, by zmienić opony na letnie? Pierwsze wiosenne promienie słońca i temperatura na plusie nie są wyznacznikiem wymiany opon na letnie.

W branż oponiarskiej ogólnie przyjęło się graniczną temperaturę 7 stopni Celsjusza. Oczywiście, nie oznacza to, żeby wymienić opony na letnie w momencie, kiedy termometr wskaże tę wartość. Należy to traktować bardziej jako wskazówkę, a nie punkt odniesienia. Trzeba śledzić prognozy pogody i aurę za oknem. Jeśli przez kilka kolejnych dni średnia dobowa temperatura nie spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a długoterminowe prognozy nie wskazują na drastyczne zmiany pogodowe, to czas pomyśleć o zamianie opon zimowych na letnie.

Wymiana opon na letnie – różnice między ogumieniem letnimi i zimowymi

Opony letnie i opony zimowe to dwa różne światy. Różnice widoczne są już na pierwszy rzut oka – opony zimowe charakteryzują nacięcia i blokowa konstrukcja, która pozwala na utrzymywanie przyczepności w zimowych warunkach. Letnie opony nie posiadają licznych nacięć, zwanych lamelami. Letnie opony stawiają na gładkie bloki bieżnika, które niwelują opory toczenia i emitowany hałas.

Niewidoczne dla oka różnice to rodzaj mieszanki użytej do produkcji opon. Zimowa mieszanka jest miękka i zawiera dużo krzemionki. Co zaskakujące, krzemionka odpowiada za ciągliwość w mieszance, choć jest bardzo twardym minerałem. Letnia mieszanka jest stosunkowo twarda i nie ulega zniekształceniom. Opony letnie elastyczność zawdzięczają temperaturze pracy.

Wymiana opon na letnie – kilka porad

Wymiana opon na letnie to świetna okazja, aby sprawdzić stan opon zimowych oraz zlecić diagnostykę zawieszenia oraz hamulców. To oszczędność czasu, bo podczas jednej wizyty w serwisie można wykonać dwie usługi. Wymieniając opony na letnie, warto wymienić zawory. Daje to gwarancję szczelności koła i dotyczy standardowych wentylnic, jak i tych od systemu kontroli ciśnienia (TPMS).

Wymiana opon na letnie w Bochni w serwisie Gerex to gwarancja usługi na najwyższym poziomie. Wykwalifikowani wulkanizatorzy i mechanicy kompleksowo zdiagnozują i naprawią wszelkie usterki.

Ile kosztuje wymiana opon na letnie?

Wymiana opon jest wymagana do komfortowej, ale przede wszystkim bezpiecznej jazdy. Wyjątkiem są kierowcy, którzy poruszają się na oponach całorocznych, w tym wypadku raz na jakiś czas warto sprawdzić wyważenie kół. Ceny wymiany opon uzależniona jest od wielu czynników, Wśród nich m.in. średnica koła, rodzaj felgi, czujniki ciśnienia TPMS czy system run on flat. Przykładowo w przypadku wymiany kompletu opon na 16-calowej stalowej feldze to średnio wydatek od około 80 złotych. W serwisach wulkanizacyjnych dostępne są cenniki wymiany opon. Pomocą służą pracownicy zajmujący się obsługą klientów.