Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Porady
Regeneracja felg po zimie

Regeneracja felg po zimie – o czym pamiętać?

Jak wygląda regeneracja felg po zimie? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli samochodów kiedy odkrywają, że po zimowych miesiącach felgi nie zachwycają wyglądem. Zadbane felgi to wizytówka każdego samochodu. Jak odnowić felgi po zimie?

Felgi aluminiowe, jak i felgi stalowe szczególnie zimą potrafią ulec zniszczeniu. Krawężnika nie widać, gdy zalega kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Właściciele samochodów wiedzą co dla felgi oznacza najechanie na krawężnik, czy najazd na dużą dziurę na drodze, ukrytą pod lodem czy błotem pośniegowym.

Co zrobić, aby po zimie felgi cieszyły oko właściciela? Potrzebna będzie regeneracja felg samochodowych. Poziom zaawansowania jest uzależniony od tego, jak bardzo zostały zniszczone podczas zimowej eksploatacji.

Regeneracja felg po zimie – dlaczego jest ważna?

Zadbane felgi cieszą oko. Taki efekt można osiągnąć tylko w jeden sposób. Poprzez regularne czyszczenie i konserwację kół, a w przypadku ewentualnego uszkodzenia profesjonalną regenerację felg aluminiowych. Czyszczenie felg jest ważne zimą, ale także i po zimie. Jak prawidłowo zabezpieczyć felgę podczas zimowych miesięcy? Metoda jest podobna do dbania o lakier nadwozia. Należy unikać wszelkich środków na bazie alkoholu. Podczas zimy warto co jakiś czas opłukać bęben felg. Gruba warstwa pyłu z klocków hamulcowych może skutkować potrzebą nowej powłoki.

Oczywiście, jeśli spotkanie z krawężnikiem czy dziurą skończyło się uszkodzeniem to potrzeba będzie regeneracja felg po zimie. Prawdopodobnie konieczne będzie prostowanie felg, a potem malowanie felg.

Jak wygląda regeneracja felg stalowych po zimie? Felgi stalowe są o wiele bardziej narażone na korozję i problemy związane z niekorzystnymi warunkami drogowymi. Felgi stalowe nie mają zabezpieczeń antykorozyjnych. Jedyna ochroną jest lakier. Stosowanie kołpaków powoduje lekkie, delikatne ścieranie lakieru. W dodatku pod kołpakiem tworzy się idealne miejsce do odkładania się piasku, brudu i soli, które w kole działają podobnie jak ścierniwo i powodują powolne usuwanie lakieru.

Kiedy regenerować felgi po zimie?

W przypadku felg stalowych, na których po zimie pojawiły się lekkie ogniska, warto to zrobić nawet przy okazji sezonowej wymiany opon. Wszystkie tego typu uszkodzenia można śmiało zabezpieczyć lakierem do felg. Warto pamiętać, że przez kilka godzin po pomalowaniu nie należy montować kołpaków. Trzeba poczekać, aż do momentu pełnego utwardzenia lakieru.

Z felgami stalowymi sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Problemem może być dobór tego samego odcienia lakieru. Każde ręczne nanoszenie poprawek będzie zauważalne gołym okiem. Dorabianie lakieru po kodzie jest dobre w przypadku malowania co najmniej dwóch felg z jednej strony. Niestety, ale odcień lakieru ulega zmianie przez działanie promieniowania UV.

Regeneracja felg po zimie – oddaj felgi w ręce profesjonalistów

Przy renowacji felg warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy z uwagi na doświadczenie i sprzęt, zajmą się tym najlepiej. Chcesz przywrócić blask felgom po zimie to zapraszamy do naszego serwisu przy ul. Brzeskiej 55a w Bochni. Oferujemy szeroki wachlarz usług z zakresu regeneracji felg aluminiowych i stalowych. Zobacz nasze przykładowe realizacje. Spokojnie możesz zostawić felgi do regeneracji po sezonowej wymianie opon.