Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Porady

Przechowywanie opon – jak robić to prawidłowo?

Prawidłowe przechowywanie opon do klucz do przedłużenia żywotności ogumienia. Starzenie się opon to naturalny proces związany z utratą właściwości gumy. Wiele czynników fizycznych, chemicznych i atmosferycznych wpływa na żywotność ogumienia. Zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym aspekcie.

Przechowywanie opon

Jednym z istotnych warunków, które należy spełnić, by cieszyć się dłuższą i bezpieczną jazdą jest prawidłowe przechowywanie opon. Profesjonalne zakłady wulkanizacyjne oferują sezonowe przechowanie kół. Rozwiązanie to polecane jest kierowcom, którzy nie mają miejsca na właściwe przechowywanie kompletu kół oraz właścicielom blaszanych garaży. Latem wysokie temperatury powodują, że garaż nagrzewa się, a to nie jest korzystne dla opon.

Przechowywanie opon – jak powinno wyglądać miejsce?

To pytanie często zadawane przez kierowców. Czy wolna przestrzeń w garażu czy piwnicy wystarczy, aby profesjonalnie przechować opony? Tak, ale takie miejsce trzeba odpowiednio przygotować.

Po pierwsze miejsce powinno być czyste i suche. Wolne od olejów i innych cieczy. Po drugie należy wybrać ciemne miejsce, którego nie dosięgają promienie słoneczne. Po trzecie w miejscu, gdzie przechowujesz opony, nie mogą znajdować się transformatory, spawarki czy silniki. Dlaczego? Generują one niewielkie ilości ozonu, które są szkodliwe dla gumy.

Jak przygotować opony do przechowywania?

Warto zaopatrzyć się w środek do konserwacji opon. Preparaty dostępne są w różnych postaciach: sprayu, balsamu i atomizerze. Za pomocą wody i uniwersalnego płynu należy dokładnie wyczyścić opony. Z lameli i bloków bieżnika usuń wszystkie twarde materiały, które utknęły w oponie. Następnie warto sprawdzić sprawdzić stan opon. Jeśli są wolne od uszkodzeń to można nałożyć środek do konserwacji opon. Ważne! Opony nie powinny być ułożone bezpośrednio na betonie.

Przechowywanie opon bez felg

Przechowywanie opon bez felg wymaga regularnej kontroli. Przy zakładaniu opon na felgi, stosowana jest pasta montażowa. Trzeba pamiętać, że przed konserwacją opony należy ją całkowicie usunąć.

Opony ułożone pionowo, jedna na drugiej, należy co jakiś czas przekładać zmieniając ich kolejność. Pozwoli to zniwelować ryzyko ewentualnych odkształceń dolnej opony. W przypadku ułożenia poziomego, jedna obok drugiej, należy pamiętać o rotacji o 90° względem bieżnika.

Przechowywanie opon z felgami

Takie rozwiązanie nie wymaga tak regularnej kontroli ułożenia, jak w przypadku samych opon. Istotne jest utrzymanie prawidłowego ciśnienia, które zaleca producent pojazdu. Opony z felgami można ułożyć obok siebie, jedno nad drugim, lub powiesić na ścianie. Reguła dotyczy kół na felgach stalowych i aluminiowych.

Przechowalnia opon Bochnia, ul. Brzeska 55a

Opony lub całe koła na przechowanie możesz zostawić po sezonowej wymianie opon lub po prostu dostarczyć je do nas w dowolnym terminie. Jesteśmy do dyspozycji codziennie od godziny 8 do godziny 18, a w soboty od godziny 8 do godziny 14 pod nr tel. 14 611 30 40 bądź adresem e-mailowym bochnia@gerex.pl.

Przechowalnia opon Kraków, ul. Skręcona 16

Opony lub całe koła możesz zostawić po sezonowej wymianie lub po prostu dostarczyć do nas w dowolnym terminie. Jesteśmy do dyspozycji codziennie od godziny 8 do godziny 17, a w soboty od godziny 8 do godziny 14, pod nr tel. 12 259 60 27 bądź pod adresem e-mailowym krakow@gerex.pl.