Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Wyważanie kół z testem drogowym

Wyważanie kół z testem drogowym

Sezonowa wymiana kół z letnich na zimowe i odwrotnie, wizyty u mechanika w celach naprawczych to te rzeczy o których kierowcy nie zapominają. Są jednak dodatkowe czynności, które warto wykonać i o nich pamiętać. Jest to między innymi wyważanie kół z testem drogowym. Z całą pewnością jest to zabieg przynoszący szereg korzyści i podnoszący bezpieczeństwo podczas jazdy. Za to drugie odpowiada również profesjonalny sprzęt na którym jest wykonywany, czyli wyważarka Hunter.

 

Wyważanie kół z testem drogowym – co to jest?

Wyważanie kół z testem drogowym to bardzo ważna czynność polegająca na symulacji jazdy koła po drodze. Podczas tego procesu koło poddawane jest naciskom oraz siłom takim samym jakby jechało po drodze. Analizowana jest powierzchnia opony, gdzie dzięki precyzyjnemu systemowi pomiarowemu wychwytywane są parametry odbiegające od normy. Pozwala to na znalezienie przyczyny niechcianych drgań, wibracji oraz „bicia” opon. Wyważanie kół z testem drogowym wyważarką Hunter ma tę przewagę nad zwykłymi wyważeniami, że koło poddawane jest dokładnie takim samym warunkom jak podczas normalnego użytkowania. Jeśli więc problem występuje podczas jazdy, zostanie zdiagnozowany bezbłędnie w trakcie wykonywania badania. W przypadku zwykłych testów mogłoby dojść do sytuacji w której problem nie zostanie po prostu zdiagnozowany.

 

Kiedy warto wykonać wyważanie kół z testem drogowym?

Wyważanie kół z testem drogowym warto wykonywać podczas każdej wymiany opon w naszym samochodzie. Do tego warto regularnie co około 10 tysięcy przejechanych kilometrów decydować się na taki test. Również warto wybrać się na takie badanie, kiedy zauważamy niepokojące sygnały takie jak: drgania na kierownicy, wibracje karoserii oraz elementów w samochodzie, czy też nierównomierne zużycie bieżnika na oponie. Nie trzeba długo szukać miejsca w którym wykonamy wyważanie kół z testem drogowym, Kraków bowiem daje taką możliwość w jednym z naszych punktów. Dla posiadaczy nowszych modeli samochodów oraz osób stawiających na najwyższy komfort jazdy taki zabieg pozwala na utrzymanie wygody jazdy na jak najwyższym poziomie.

 

Dlaczego wyważanie kół z testem drogowym jest ważne?

Wyważanie kół z testem drogowym jest bardzo ważne, ponieważ podnosi bezpieczeństwo podczas prowadzenie pojazdu. Wyeliminowane zostają nawet najdrobniejsze problemy, dzięki czemu samochód prowadzi się pewniej i lepiej. Usunięte zostają drgania i wibracje, przez co rośnie również komfort użytkowania. Finansowo nie ucierpimy udając się na wyważanie kół z testem drogowym, cena waha się w zależności od rodzaju felgi oraz rozmiaru opony, a wynosi tylko kilkanaście złotych. Wyważanie kół z testem drogowym Bochnia – kosztuje od 24 zł za jedno koło. Porównując ten koszt do naszego bezpieczeństwa oraz zdrowia, wyważanie kół z testem drogowym wydaje się wręcz obowiązkowe do wykonania.

 

Wyważarka Hunter z testem drogowym

Co to jest wyważarka Hunter?

Wyważarka Hunter to maszyna do wykonywania specjalistycznych badań diagnostycznych. Wykonywane na niej jest wyważanie kół z testem drogowym. Posiada system rolek, czujników, laserów oraz innych technicznych parametrów, dzięki którym możliwe jest wykonanie tak dokładnego badania.

 

Jak działa wyważarka Hunter?

Test kół z wyważarką Hunter działa na zasadzie symulacji koła podczas jazdy i analizie jego zachowania. Takie badanie umożliwia wyważarka Hunter, dzięki jej systemowi rolek oraz dokładnych czujników pozwalających na diagnostykę poszczególnych parametrów, jak np. sprężystość opony. Urządzenie pokazuje punkty z odmiennymi wartościami, dzięki czemu łatwo można wyeliminować problemy.