Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Regeneracja filtrów DPF

Regeneracja filtrów DPF

Zwiększająca się świadomość dotycząca skutków nielegalnego usuwania filtrów cząstek stałych oraz zmiana przepisów i wysokie kary sprawiły, że posiadacze samochodów coraz częściej korzystają z usługi regeneracji filtrów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców rozszerzyliśmy ofertę Serwisu Gerex o usługę profesjonalnej regeneracji filtrów cząstek stałych DPF/ FAP/ SCR/ KAT za pomocą nowoczesnej maszyny. Zapewnia ona wysoką skuteczność czyszczenia gwarantując odzyskanie przepustowości kanałów filtra nawet do 98 procent! Urządzenie dedykowane jest wszystkim markom i modelom samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych.

Cały proces czyszczenia filtrów DPF/ FAP/ SCR/ KAT przebiega pod okiem wyszkolonego personelu gwarantując najwyższą jakość usługi. Czas czyszczenia wraz z osuszeniem trwa niecałe dwie godziny. Na wykonaną usługę dajemy gwarancję na 12 miesięcy.

Perfekcyjnie wyczyścimy filtry cząstek stałych w każdym samochodzie!

Czyszczenie filtra DPF Bochnia, Kraków - jak wygląda krok po kroku?

Regeneracja filtra DPF to czyszczenie filtra cząstek stałych. Głównym celem jest przywrócenie jego pełnej sprawności. Jak wyglądają poszczególne etapy? Czyszczenie filtra DPF dostępne jest w Krakowie i Bochni. Cały proces przeprowadzany jest metodą hydrodynamiczną.

Regeneracja filtra odbywa się z użyciem specjalistycznej maszyny, która wytwarza strumień wody. Urządzenie w połączeniu z profesjonalnym środkiem czyszczącym pozwala na skuteczne usunięcie z kanałów filtra wszystkich zanieczyszczeń.

Proces czyszczenia rozpoczyna się od użycia kamery inspekcyjnej, która pozwala na ocenę stanu wkładu ceramicznego rdzenia filtra. Wkład nie może posiadać śladów pęknięć oraz przetopienia. To dyskwalifikuje go z dalszego procesu profesjonalnego czyszczenia i niestety potrzebny będzie nowy filtr.

Jeśli jednak filtr nie ma wspomnianych wyżej śladów mechanik montuje go w maszynie do czyszczenia, gdzie zostanie do niego podpięty wąż. Wykonywany jest test przeciwciśnienia, którego głównym zadaniem jest określenie stopnia zapchania filtra przed rozpoczęciem procesu czyszczenia.

Regeneracja filtra DPF Bochnia, Kraków - gwarancja czystości

Następnie mechanik aplikuje dedykowany środek czyszczący do wewnętrznej części obudowy filtra, a potem uruchamia proces czyszczenia w temperaturze 60 ℃. Trwa to około 15-20 minut. W tym czasie mechanik dokonuje analizy brudnej wody, która wydobywa się z filtra. Po czyszczeniu filtr cząstek stałych jest suszony przez około 30 minut.

Po wysuszeniu filtr ponownie poddany jest testowi przeciwciśnienia, który ma pokazać stan po czyszczeniu. W przypadku braku pełnej przepustowości regeneracja filtra DPF metodą hydrodynamiczną wykonywana jest ponownie, aby uzyskać satysfakcjonującą wartość.

Na koniec kamerą inspekcyjną wykonywane jest zdjęcie wkładu oraz sporządzony jest raport.

Regeneracja filtra DPF - jakie są zalety metody hydrodynamicznej?

Czyszczenie filtrów cząstek stałych cechuje wysoka skuteczność odzyskania przepustowości kanałów filtra sięgająca nawet do 98 procent! W zależności od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia filtra cały proces regeneracji trwa od 20 do maksymalnie 90 minut. Metoda jest dostępna dla wszystkich marek i modeli samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych.

Czyszczenie filtra tym sposobem jest bezpieczne dla powłoki katalitycznej filtra. Podczas procesu czyszczenia na filtr nie działa wysoka temperatura. Ponadto nie ma konieczności wycinania ceramicznego wkładu czy spawania.

Czyszczenie filtra DPF - ekologia i oszczędność

Dzięki nowoczesnej maszynie i wykorzystaniu wody, proces czyszczenia odbywa się w sposób ekologiczny. Zastosowanie metody hydrodynamicznej jest także oszczędnością pieniędzy oraz czasu.

Po zakończonym czyszczeniu wydruk protokołu, z wartościami sprawdzonymi przed i po regeneracji filtra cząstek stałych, potwierdza przywrócenie drożności. Wysokiej jakości sprzęt oraz wykonanie usługi przez wyszkolonych i doświadczonych specjalistów jest gwarantem profesjonalnie wykonanej usługi!