Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Dynamiczna wymiana oleju

Dynamiczna wymiana oleju

Dynamiczna wymiana oleju

w automatycznej skrzyni biegów

Bochnia

Samochody z automatyczną skrzynia biegów są coraz popularniejsze. Mają wiele zalet – zapewniają maksymalny komfort jazdy i wygodę, szczególnie podczas podróżowania po mieście, kiedy niezbędna jest częsta zmiana biegów. Co więcej, popularne automaty wcale nie odbiegają osiągami od swoich spalinowych odpowiedników. Nie oznacza to jednak, że nie posiadają żadnych wad i nie budzą żadnych wątpliwości. Jedna z najczęściej wymienianych to wymiana oleju – automat może w tym względzie sprawić pewne trudności.

Jak często wymieniać olej w automatycznej skrzyni biegów?

Próbując odpowiedzieć na to pytanie, warto zacząć od tego, czy wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest w ogóle konieczna. Zdania są na ten temat podzielone. Co więcej, wymiana oleju w automacie budzi wręcz gorące dyskusje. Producenci samochodów z automatyczną skrzynią przekonują, że nie ma takiego obowiązku, a raz umieszczony w skrzyni biegów płyn może posłużyć nam przez cały okres eksploatacji samochodu.

Specjaliści zajmujący się serwisem i konserwacją samochodów stoją jednak na stanowisku, że z upływem lat olej traci swoje właściwości i wymiana jest konieczna dla zachowania pełnej funkcjonalności skrzyni biegów i dobrych osiągów pojazdu. Przekonują jednocześnie, że producenci automatów twierdzą tak wyłącznie po to, by zachęcić klientów brakiem konieczności wykonywania dodatkowych prac konserwacyjnych.

Przyjmijmy więc, że wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest niezbędna lub przynajmniej wskazana. Jak często powinna więc być dokonywana? Odpowiedź na to pytanie również nie jest jednoznaczna. Rekomendujemy, aby pierwsza wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów nastąpiła po przejechaniu 100 tysięcy kilometrów, a każda następna po przejechaniu od 50 do 70 tys. km.

Zawsze należy pamiętać również o wymianie filtra. W praktyce powinniśmy jednak obserwować, jak „zachowuje się” nasz samochód. Jeśli biegi wchodzą płynnie, a silnik nie szarpie, możemy uznać, że olej w skrzyni biegów wciąż jest w dobrym stanie.

Jak wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów?

Część osób zastanawia się jak wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów? W tym wypadku najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty, który do dyspozycji ma profesjonalne urządzenie do dynamicznej wymiany oleju w przekładniach automatycznych. Może być używane do każdego typu automatycznej skrzyni biegów, posiada dwie elektroniczne wagi, magnetyczny filtr oleju i drukarkę.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów serwisie Gerex Bochnia na ul. Brzeskiej 55a.

Statyczna czy dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów?

Mówiąc o tym jak wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów warto mieć świadomość, że istnieją dwie metody. Pierwsza z nich to statyczna wymiana oleju. Jednak nie pozwala na wymianę całości płynu (zazwyczaj udaje się zlać od 30 do 60 procent). Drugie rozwiązanie to dynamiczna wymiana oleju.

Jak wygląda dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów?

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów w Bochni jest dokładniejsza i pozwala na pozbycie się prawie całej ilości starego płynu. Usuwamy bowiem też olej, który znajdował się w przewodach, sterowniku czy konwerterze. Na czym ten proces polega? Mówiąc najprościej, na zastosowaniu odpowiedniego sprzętu, ponieważ polega na „wypychaniu” wszelkich pozostałości starego płynu. Dodatkowo, do starego oleju dodawane są specjalne środki czyszczące, które pozwalają na usunięcie wszelkich zalegających resztek.

Potrzebujesz wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów? Zapraszamy do serwisu Gerex w Bochni!