Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Porady
Mycie samochodu po zimie

Jak zadbać o samochód po zimie?

Najwyższa pora na wiosenne porządki w samochodzie. Jak zadbać o samochód po zimie. Szczególnie po zimnych miesiącach warto dokładniej przyjrzeć się w jakim stanie znajduje się pojazd. Dokładny przegląd i wyczyszczenie pojazdu nie tylko sprawi, że będzie on dłużej służył, ale także komfort jazdy będzie dużo lepszy. W jaki sposób zadbać o samochód po zimie? Już podpowiadamy.

Biorą pod uwagę bezpieczeństwo jedną z ważniejszych czynności, które powinno się wykonać na wiosnę to sezonowa wymiana opon. Warto jednak pamiętać, że pierwsze wiosenne promienie słoneczne nie gwarantują, że zima odeszła w zapomnienie. W marcu jak w garncu, a kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata.

Zatem kiedy jest najlepszy czas na wymienię opon na letnie? Z wymianą opon zimowych na letnie na pewno nie należy się spieszyć. Najlepiej jest to zrobić kiedy średnia dobowa temperatura na przestrzeni kilku dni przekracza już 7°C. Warto na bieżąco śledzić prognozy pogody.

Jeśli po sezonowej wymianie ogumienia nie masz gdzie przechować opon/ kół zimowych to skorzystaj z naszej przechowalni.

Karoseria – umyj i dobrze zabezpiecz

Zima to ciężki czas dla każdego samochodu, a w szczególności dla tych, które spędzają ją na zewnątrz. Na lakierze osadzają się wszelkie zanieczyszczenia takie jak piasek, sól, błoto pośniegowe. Temperatury nie zawsze pozwalają na regularne ich usuwanie. Dlatego po zimie trzeba dokładnie umyć samochód. Pierwsze mycie najlepiej robić to z użyciem silnego strumienia wody, która bez ryzyka zarysowań usunie wszelkie drobinki w powierzchni lakieru. Resztki piasku i soli, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, pomoże usunąć glinka. Następnie warto zabezpieczyć lakier woskiem lub powłoką ceramiczną. Oddaj samochód w ręce specjalistów z myjni ręcznej i auto detailingu. Zadbają o pojazd i odpowiednio go zabezpieczą.

Przy okazji mycia przedniej szyby warto również sprawdzić stan wycieraczek. Jeśli guma nie spełnia już swojej funkcji to trzeba wymienić wycieraczki na nowe. Jest to gwarancja wzorowego zbierania wody, a co za tym idzie lepszej widoczności na drodze.

Mycie i odkurzanie samochodu w środku

Po zewnętrznych zabiegach czyszcząco-pielęgnacyjnych pora na porządki w środku samochodu. Jesień i zima to okres, w którym samochody narażone są na wysoką wilgotność. Rozsądnym rozwiązaniem jest korzystanie z dwóch kompletów dywaników. Na chłodny okres gumowe, a na ciepły materiałowe. Polecamy stosowanie pochłaniaczy wilgoci, które wystarczy wrzucić do mikrofalówki, by znowu nabrały właściwości higroskopijnych.

Po zimie trzeba dokładnie odkurzyć cały samochód. Wyczyścić wszystkie elementy w kabinie oraz umyć okna. Następnie wywietrzyć środek samochodu. Nie masz czasu, aby zrobić to samodzielnie? Oddaj samochód do ręcznej myjni w Bochni. W ofercie mamy dokładne czyszczenie, odkurzanie wnętrza pojazdu, pranie tapicerki oraz dywaników. Skontaktuj się z nami pod nr tel. 690 448 170 i umów się na dogodny termin.

Serwis klimatyzacji na wiosnę

Na wiosnę dobrze jest zadbać o klimatyzację w samochodzie. Lada moment temperatury za zewnątrz spowodują, że klimatyzacji będzie jedynym ratunkiem od żaru lejącego się z nieba. Ozonowanie klimatyzacji to proces, który pozwala skutecznie pozbyć się wirusów, bakterii i grzybów z kabiny samochodu. Przy okazji ozonowania można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Z kolei uzupełnienie klimatyzacji przyczyni się do komfortowego podróżowania w największe upały. Kluczowe będzie także sprawdzenie szczelności układu, bo niestety czynnik chłodniczy nie należy do najtańszych gazów, więc wszelkie przecieki będą niosły ze sobą niepotrzebne straty. Po zimie warto również wymienić filtr kabinowy. Skorzystaj z naszego profesjonalnego serwisu klimatyzacji.

Reasumując warto poświęcić czas i pieniądze na to, aby po zimie wyczyścić i zabezpieczyć samochód na cały sezon wiosenno-letni. Nie tylko wydłuży żywotność samochodu, ale sprawi także, że podróżowanie będzie przyjemniejsze.