Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

gerex-logo-biale

Geometria kół 3D

Bochnia

Umów się szybko i wygodnie na dowolny termin.
Zarezerwuj termin online lub zadzwoń!

gerex-logo-biale

Geometria kół 3D

Bochnia

Umów się szybko i wygodnie na dowolny termin.
Zarezerwuj termin online lub zadzwoń!

Co to jest geometria kół 3D?

To precyzyjny pomiar ustawienia kół na wszystkich płaszczyznach. Jest to możliwe dzięki maszynie, która w tym celu wykorzystuje kamery. Pozwala to na dokładne zmierzenie rozstawu osi, rozstawu i obwodu kół oraz pomiar kątów w pionie i poziomie. Specjalista obsługujący urządzenie otrzymuje wyniki badania dla kilkudziesięciu parametrów, które następnie są porównywane z danymi regulacyjnymi geometrii kół dla poszczególnych marek samochodów. W przypadku stwierdzenia braku symetrii komputer podaje dokładne wytyczne, którą płaszczyznę należy poprawić do prawidłowych wartości. Ponadto wyniki badania analizowane są pod kątem ewentualnych uszkodzeń i konieczności wymiany części.

Dlaczego warto sprawdzić i w razie potrzeby wykonać usługę geometrii kół 3D?

Przede wszystkim z uwagi na pewność prowadzenia samochodu, ale także zwiększenie żywotności elementów zawieszenia oraz zmniejszenie ryzyka uszkodzenia opon. Dobrą praktyką jest, aby usługa sprawdzenia i ewentualnego ustawienia geometrii kół wykonywana była przynajmniej raz w roku. Najlepiej wykonać usługę po każdej sezonowej wymianie opon, a w szczególności po zimie. To właśnie podczas tej pory roku samochód jest najczęściej narażony na wjazd w dziurę, która ukryta jest pod warstwą lodu, albo śniegu.

Geometria kół - kiedy warto ją sprawdzić?

po zakupie używanego samochodu, jak i również po zakupie nowego kompletu opon

po wjechaniu w dziurę, najechaniu na krawężnik

jeśli wymienione zostały elementy układu kierowniczego czy zawieszenia

gdy bieżnik opony są nadmiernie zużyte tylko z jednej strony, albo gdy opony po jednej stronie samochodu zużywają się szybciej

Ile kosztuje geometria kół?

Cena ustawienia geometrii kół to wydatek kilkudziesięciu złotych.
Wszystko zależy od rodzaju pojazdu (osobowe, SUV, VAN) oraz ilu osi będzie dotyczyło wykonanie usługi (oś przednia i tylna lub obie). Cena ustawienia geometrii kół tylko na przedniej, albo tylko na tylnej osi to wydatek rzędu około 120 zł dla samochodów osobowych i SUV. Z kolei ustawienie geometrii kół – cena dla przedniej i tylnej osi to koszt 200 zł. Dla VAN-ów ustawienie przedniej zbieżności kół kosztuje 150 zł.

Geometria kół 3D

Szukasz sprawdzonego serwisu mechanicznego w Bochni, w którym fachowo i profesjonalnie wykonasz usługę? 

Geometria kół Bochnia w technologii 3D dostępna jest jest w serwisie Gerex Bochnia przy ul. Brzeskiej 55a. W naszym serwisie możemy się poszczycić nowoczesnym urządzeniem diagnostycznym z precyzją do setnych części stopnia. Sprawdzenie geometrii kół, a następnie wykonanie ewentualnej regulacji trwa zwykle niecałą godzinę. Serwis Gerex Bochnia prowadzi bazę danych pojazdów i ich poprzednich konfiguracji.

Zarezerwuj termin online lub zadzwoń!

gerex-logo-biale