Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Detailing
Auto detailing, czyli kosmetyka dla samochodu

Auto detailing, czyli kosmetyka dla każdego auta

Auto detailing możemy wytłumaczyć w skrócie jako kosmetykę dla samochodów. Nie jest to jednak wyłącznie podnoszenie wartości estetycznej pojazdu, ale również wydłużanie żywotności oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki takiej inwestycji auto posłuży dłużej, a oprócz tego będzie dłużej wyglądać ładnie.

Auto detailing i jego rodzaje

Możemy go podzielić na dwie kategorie:
wewnętrzny – odnosi się do prac oraz czynności wykonywanych we wnętrzu samochodu. Zaliczymy do niego czyszczenie, regenerowanie oraz odkurzanie elementów takich jak tapicerka, dywaniki, czy też plastiki.
zewnętrzny – zawiera w sobie wszystko, co wykonywane jest na zewnątrz samochodu. Jest tu bez wątpienia dużo więcej pracy i usług, które możemy zafundować pojazdowi. Znajdują się tu wszystkie czynności związane z regeneracją czyszczeniem zabezpieczeniem karoserii, szyb oraz kół.

Auto detailing, czyli jak zabezpieczyć samochód przed zimą

Zima to ciężki czas nie tylko dla nas. Również nasze samochody potrzebują zapewnienia im odpowiednich warunków oraz zadbania o nie. Nie ogranicza się to jednak tylko do wymiany opon na zimowe. Oczywiście mają one kontakt z podłożem i to one zapewniają kluczowe dla nas bezpieczeństwo. Koła wymagają regularnego czyszczenia i konserwacji. Są jednak również inne elementy, które stykają się z ciężkimi, zimowymi warunkami pogodowymi. Wyróżnić tutaj możemy karoserię oraz szyby. Błoto pośniegowe, piasek, a w szczególności sól mają destrukcyjne działanie dla karoserii. Sól drogowa ma właściwości higroskopijne, czyli pochłania wodę. Znajdując się na karoserii przyczynia się do szybkiego zjawiska korozji. Zabezpieczenie karoserii, oprócz ochrony przed solą, spowoduje, że brud nie będzie tak bardzo przywierał. Jeśli więc zależy nam na naszym samochodzie to zadbajmy o niego przed zimą.

Rodzaje usług w ramach auto detailingu

Mycie z zewnątrz podstawowe

Usługa, która zawiera w sobie szeroko pojęte mycie. Polega na nałożeniu na felgi deironizera, czyli środka usuwającego silne zabrudzenia z powierzchni metalicznych. Następnie samochód pokrywany jest aktywną pianą, która doskonale usuwa zabrudzenia z karoserii. Jest to preparat, który tworzy warstwę piany łączącą się z zabrudzeniami i doskonale je rozpuszcza. Dużą zaletą takiego zabiegu jest usunięcie zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach. Kolejna czynność to mycie właściwe, czyli na „dwa wiadra”. Jest to metoda w której wykorzystujemy dwa wiadra. Jedno zawiera czystą wodę, natomiast drugie wypełnione jest wodą z szamponem. Ważnymi czynnikami w tym procesie są dobrze dobrany szampon, rękawice do mycia wysokiej jakości oraz separatory brudu. W tym celu wykorzystywany jest szampon o neutralnym pH oraz materiały najwyższej jakości. Po zakończeniu mycia auto jest dokładnie spłukiwane. To kończy ten proces, a wynikiem jest czysty i doskonale umyty samochód.

Auto detailing – mycie z zewnątrz hydrowoskiem i osuszeniem

To mycie zawiera w sobie podstawowe mycie, czyli nałożenie na felgi deironizera, nałożenie na karoserię aktywnej piany, mycie właściwe na „dwa wiadra” oraz dokładne spłukanie. Wzbogacane zostało o proces nałożenia hydrowosku, czyli ochronnej warstwy na karoserię, która pozwoli dłużej cieszyć się lśniącym i czystym autem. Zabrudzenia nie będą tak łatwo przylegać, a samo auto dłużej pozostanie w dobrej kondycji. Jest to najprostszy z zabiegów pozwalających na przedłużenie żywotności karoserii i zachowanie jej w bardzo dobrym stanie. Na koniec samochód jest dokładnie osuszany, łącznie z licznymi wnękami.

Czyszczenie wnętrza samochodu

Usługa z kategorii detailingu wewnętrzengu. Składają się na nią czynności wykonywane we wnętrzu pojazdu. Odkurzane jest całe wnętrze oraz bagażnik, dzięki czemu usunięte zostają niepotrzebne śmieci, drobiny, czy też okruszki skrywające się w zakamarkach samochodu. Czyszczone są również dywaniki, bo w końcu to one stykają się z naszymi butami i przyjmują na siebie najwięcej zabrudzeń. Czyszczone do sucha są również wszystkie plastiki wewnątrz samochodu. Odbywa się również mycie szyb. Proces ten wykonywany jest zarówno z wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony. Na sam koniec aplikowany jest zapach, dzięki któremu będziemy mogli dłużej cieszyć się przyjemnym zapachem wewnątrz auta.

Mycie kompletne

Jest to kompleksowa usługa zawierająca w sobie zarówno detailing zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Na zewnątrz składa się więc z nałożenia na felgi deironizera, nałożenia na karoserię aktywnej piany, mycia właściwego oraz dokładnego spłukania. W ramach auto detailingu wewnętrznego zawiera się w nim dokładne odkurzenie wnętrza oraz bagażnika, czyszczenie dywaników, czyszczenie plastików do sucha, mycie szyb z zewnątrz i wewnątrz oraz aplikacja zapachu.

Pranie tapicerki

Usługa, która pozwala odświeżyć tapicerkę wewnątrz naszego samochodu. W zależności od rodzaju, czy posiadamy fotele materiałowe, welurowe, czy też skórzane, zależy czym i jak ją czyścimy. W tym przypadku możemy wyprać i oczyścić materiałowe fotele. Składają się na to takie czynności jak: odkurzenie wnętrza i bagażnika, odkręcenie foteli do prania wykładziny, pranie foteli, pranie boczków drzwiowych oraz na sam koniec odświeżenie zapachem. Jeśli więc tapicerka w samochodzie jest mocno zabrudzona to powinniśmy ją wyczyścić. Podniesie to higienę w środku auta, pasażerowie będą bardziej zadowoleni i jednocześnie wzrośnie komfort jazdy.

Czyszczenie i impregnacja tapicerki skórzanej

Jak sama nazwa wskazuje ta czynność jest przeznaczona do tapicerki typu skórzanego. Zawiera w sobie odkurzenie wnętrza samochodu oraz bagażnika, czyszczenie plastików oraz tapicerki skórzanej, następnie tapicerka skórzana jest impregnowana i następuje odświeżenie zapachem. Impregnowanie tapicerki skórzanej jest bardzo ważne, ponieważ wydłuża ono jej żywność. Jest dzięki temu bardziej odporna na promienie UV, zapobiega rozwijaniu się pleśni i grzybów oraz zabezpiecza ją przed pękaniem. Korzystając z takich zabiegów będzie ona dłużej ładna i możliwa do użytkowania.

Jednoetapowa korekta lakieru (one step)

Korekta lakieru jest zabiegiem pozwalającym pozbyć się brzydko wyglądających rys na samochodzie. Dzięki takiemu zabiegowi auto będzie wyglądać i lśnić jak nowe – tak jakby dopiero było odebrane z salonu. Jednoetapowa korekta lakieru potocznie nazywana one step pozwala pozbyć się małych i średnich rys i jest czynnością dla osób mniej wymagających. Składa się ona z mycia z zewnątrz, oczyszczenia karoserii z osadów metalicznych, oczyszczenia z osadów smolistych i żywicznych. Następne jest glinkowanie karoserii, czyli zbieranie zabrudzeń i osadów nadal pozostałych na karoserii oraz trudno dostępnych miejscach. Używana do tego jest glinka, która może przypominać plastyczną masę. Pozwala ona usunąć zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc. Ostatnią czynnością jest polerowanie karoserii systemem optimum. Używany jest do tego specjalnie przeznaczony środek oraz polerka. Po całym zabiegu otrzymujemy lśniący samochód.

Auto detailing – wieloetapowa korekta lakieru

Jest to usługa przeznaczona dla bardziej wymagających użytkowników. Dzięki wielokrotnemu polerowaniu możemy pozbyć się większych i bardziej widocznych rys. Jeśli więc zależy nam na jeszcze lepszym wyglądzie samochodu, to zdecydowanie się na ten zabieg będzie dobrym wyborem. W jego skład wchodzą również czynności takie jak: mycie z zewnątrz, oczyszczenie karoserii z osadów metalicznych, oczyszczenie z osadów smolistych i żywicznych, glinkowanie karoserii oraz wielokrotność polerowania karoserii systemem optimum.

Nałożenie powłoki ceramicznej

Usługa, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Powłoka ceramiczna, którą pokrywa się samochód, pozwala zabezpieczyć go przed czynniki zewnętrznymi oraz dłużej cieszyć się lśniącym autem. Dzięki powłoce ceramicznej samochód będzie wręcz cały czas błyszczeć. Wizyty na myjni będą szybsze i prostsze. Powłoka ochroni przed przywieraniem do karoserii zabrudzeń oraz osadów. Jest ona doskonałą ochroną na zimowe warunki. Podczas jej użytkowania sól oraz błoto pośniegowe nie są już straszne. Procesy z których się ona składa to: korekta lakieru, odtłuszczenie lakieru oraz nałożenie powłoki ceramicznej.

Mycie i konserwacja kół na sezon

Z punktu widzenia bezpieczeństwa jest to bardzo ważna czynność, którą powinien wykonywać każdy. Dzięki myciu i konserwacji koła pozostają w dobrym stanie, a jednocześnie cieszą oko ładnym wyglądem. Gromadzenie się brudu przyczynia się do korozji, co z kolei w dłuższym okresie może być niebezpieczne. Dlatego tak istotne jest dbanie o koła. W skład tej usługi wchodzi nałożenie deironizera, dokładne wyszczotkowanie i pędzelkowanie felg od wewnątrz i zewnątrz, mycie i wysuszenie opon oraz nałożenie preparatu do konserwacji.

Auto detailing – wybór odpowiedniej usługi

Znając wszystkie usługi możemy zdecydować się na tą, która najbardziej nam odpowiada. Kryteria, które mogą pomóc nam w wyborze odpowiedniego pakietu to np. jak bardzo chcemy zadbać o nasz samochód oraz jakie możemy przeznaczyć na to środki.

Jeśli nie jesteśmy zbytnio wymagający to wystarczy mycie z zewnątrz podstawowe, czyszczenie wnętrza samochodu, czy też mycie i konserwacja kół na sezon. Chcąc bardziej zabezpieczyć samochód, ale nie mając funduszy na nałożenie powłoki ceramicznej możemy zdecydować się na mycie z zewnątrz hydrowoskiem i osuszeniem. Pozwoli to zabezpieczyć samochód cienką, ale zawsze pomocną warstwą hydrowosku.

Najbardziej wymagający i chcący chronić swoje auto powinni wybrać nałożenie powłoki ceramicznej, które pozwoli kompleksowo zabezpieczyć naszą karoserię oraz cieszyć się czystym i lśniącym samochodem. Podobnie w przypadku korekty lakieru. W zależności od potrzeb można zdecydować się na jednoetapową korektę lakieru lub wieloetapową.

Chcąc zachować czystość również we wnętrzu samochodu mamy do wyboru w zależności od rodzaju posiadanej tapicerki: pranie tapicerki oraz czyszczenie tapicerki skórzanej i impregnacja. Po wybraniu interesujących nas usług możemy łatwo dokonać rezerwacji online – Auto detaling wybierz dogodny termin.